Prodej, montáž, servis, CNC strojů

Pružinový kabelový buben

Pružinový kabelový buben slouží k navíjení a odvíjení kabelů, hadic, hadiček nebo lan – především pro všechny stroje v oblasti zvedací a dopravní techniky – jako jsou portálové jeřáby, drapáky a magnety, zvedací a pracovní plošiny, posuvy strojů, posuvné plošiny, autojeřáby nebo čistírny odpadních vod.

Představujeme vám energeticky úspornou alternativu pohánění spirálovými listovými pružinami namísto motorových kabelových bubnů – především pro mobilní techniku bez vlastního zdroje elektrického proudu.

Pružiny

Hnací pružiny jsou vyrobeny z pružinové ocele – válcované tvarované, s dlouhou životností.
Údaje potřebné pro uvedení do provozu, jako jsou předpětí, pracovní a rezervní otáčky jsou uvedeny na typovém štítku.

Těleso bubnu

Zalemované kotouče pružinového kabelového bubnu jsou vyrobeny ze sendzimirového pozinkovaného plechu. Kotouče jsou na vnějším průměru silně zalemované. Navíjecí jádro je vyrobeno z pozinkované ocele. Na přání mohou být zalemované kotouče a příruby tělesa bubnu dodatečně opatřeny vrstvou

Těleso kluzného kroužku

Tělesa kluzných kroužků jsou dimenzována na provozní napětí od 400 / 500 V.
Podle stavební velikosti a způsobu použití pružinového kabelového bubnu je možné zabudovat takové kroužkové sběrače, které vyhoví přenosu dat (mA oblast použití / sběrná data – hvězdice), ale i přenosu výkonu (max. do 200 A).Jednotlivé přípustné velikosti proudu tělesa kroužkových sběračů si vyberete z tabulkových dat. Materiál těles pro kroužkové sběrače vyhovuje pro proud do 100 A. Tělesa jsou vyrobena z umělé hmoty zpevněná skelnými vlákny. Dodatečně jsou tato tělesa vybavena odvzdušněním a odsáváním. Umělohmotná tělesa mají stupeň ochrany IP 65. Při elektrickém proudu přes 100 A a při zvláštním vybavení jsou tělesa vyráběná z plechu potahovaném polyesterovým práškem. Plechová tělesa mají stupeň ochrany IP 55.

Pružinový kabelový buben
Pružinový kabelový buben

Zaujala Vás naše nabídka ? Kontaktujte nás