Digitální odměřování magnetické

magnetické odměřování s hlavicí
Magnetické digitální odměřování s hlavicí,
magnetickým páskem a krycí lištou

Naše firma Duda Oskar - prodej, montáž, servis CNC strojů z Štěpánkovic, se zabývá návrhem, prodejem a montáží digitálního magnetického odměřování od německé firmy K+C . Digitální odměřování šetří a zkracuje výrobní čas, zvyšuje produktivitu práce, bezpečnost práce a garantuje přesnost výroby.

Digitální odměřování s magnetickou páskou

Nabízíme magnetické odměřování, které se využívá pro otočné stoly a na delší posuvná lože.
Magnetické odměřování se skládá z hlavice, magnetického pásku a krycí lišty. Tyto měřící systémy jsou všeobecně určeny pro měření souřadnic a úhlů ve strojírenských oblastech.

Magnetické digitální odměřování s hlavicí, magnetickým páskem a krycí lištou
Magnetický snímač LHR5
s magnetickou páskou a ochrannou lištou

Digitální odměřování s magnetickou páskou se skládá z integrované vyhodnocovací elektroniky, snímače-senzoru a magnetického pásku. Senzor umístěný na pohyblivé části stroje odměřuje vzdálenost z magnetického pásku upevněného na pevné části stroje. Je proto důležité dodržet správnou kombinaci senzoru a magnetického pásku. Tato kombinace je stanovena senzorem LHR5 a magnetickou páskou MT50.

Použití digitálního odměřování s magnetickou páskou

Digitální odměřování s magnetickou páskou se dá použít na všechny druhy obráběcích a dělících strojů:

  • soustruh,
  • frézka,
  • horizontka,
  • vrtačka,
  • pily,
  • nůžky atd.

Výhodou magnetických pásků je, že se dají použít na velmi dlouhá posuvná lože obráběcích strojů – od 50mm do 15m i větších délek. Další důležitou výhodou v používání magnetických pásků je trvalá garance přesnosti i za přítomnosti chladící kapaliny na magnetickém pásku, která žádným způsobem neovlivní přesnost odměřování.

Kombinace osazení stroje odměřováním optickým a magnetickým

Pravítko optického odměřování a snímač magnetický s magnetickou páskou a ochrannou lištou.
Pravítko optického odměřování
a snímač magnetický
s magnetickou páskou a ochrannou lištou.

Výhodou je, že se oba systémy dají podle potřeby kombinovat. Indikace spolupracuje s oběma systémy odměřování, jak optickým, tak magnetickým. Například soustruh je v příčné ose osazen optickým odměřováním a v podélné ose magnetickým odměřováním. Indikace oba systémy digitálně vyhodnotí s přesností 5 mikronů, u brusek 1 mikron.

X
Zadejte své uživatelské jméno pro Duda stroje.
Zadejte své heslo.
Načítání